Snijeg u Vrsinama

Snijeg u Vrsinama-3.veljače 2012.

Kandelora zima fora, snig sve do mora… ovako su govorili naši stari,ove godine se to i obistinulo.

U petak 3. veljače na blagdan sv. Blaža Vrsine su osvanule prekrivene bijelim pokrivačem. Nastave nije bilo 10 dana, sve su ceste bile „okovane“ ledom.

Gabrijelin snjegović

Katin snjegović

Lorenzov snjegović

Josipov i Marinov snjegović

Barbarin i Bernardin snjegović

Snig u Vrsinama

U Vrsine je pa  snig.
Odavno ovako nije bilo  puno sniga.
Ujutro kad sam se probudija i vidija da je sve bilo i da pada snig bija sam cili sritan.
Na brzinu san marenda ,odma se obuka u skijaško odijelo i izaša vanka . Cili dan sam bija vanka.Gruda se,pravija snješka..
Stariji ljudi (moj otac i did) kažu da je slično bilo 1979 godine.
Moj tata se sića da su igrači tadašnje *Lune* (malonogometni klub) igrali nogomet po snigu na igralištu kod škole ,a i onda je bilo nekih 10-15 centimetara sniga.
Oni se ne sićaju kad je snig u Vrsinama pada dva dana i zadrža se ovoliko dugo.
Pada je još nekoliko puta ,ali je to sve bilo kratko i nije se zadrža na tlu nego bi se otapa  brzo.
Snig je tada, a i sada  izazva puno  problema u prometu.   Dici je donija puno radosti.
Radili smo snjegoviće i grudali se i nije bilo škole.
Meni je snig puno drag ,volim ga , svake zime sam na snigu i skijanju.
Ža mi je samo šta se  nisan ima prilike skijat u Vrsinama.
Pozdrav iz Vrsina prekrivenih snigom.

Marino Radić,4.razred

Snig u Vrsine

Palo je puno sniga u Vrsine.Pridvečer  se gađalo s grudan cilo susistvo. Ekipa:Ćićovi,Bećarovi,Anđela Tome Mornareva,David i Dorinda- protiv ekipe: suside Marine I Pantovi.Bilo je lipo.

U subotu je Gabrijeli bija rođendan.Lipo smo se zabavili,a kad smo izašli vanka bilo je ka na klizalištu.

Kate Matijaš, 4.razred.

Snijeg u Vrsinama

Ja sam se tek doselila u Vrsine,ali teta Vesna bi me zvala kada bi u Vrsine pao snijeg.Alena i ja bi se igrale u snijegu,pravile smo snješka.Jedva sam dočekala snijeg ove godine.Alena i ja smo se cijeli dan igrale u snijegu.Tata nam je napravio sanjke od vreće za grožđe.Unutra je stavio pokrivač sa kauča.Došle su Jelenine prijateljice i počelo je grudanje .Tata je s lopatom posipao tetu Vesnu ,a ona njega s ovalom za meso.Baš je bilo smiješno.

Gabrijela –Eva Karača 4. razred

Virtualne učionice