« Svibanj 2024 »

Ukupno: 206088
PRIJAVE ZA UPIS U PRVI RAZRED ZA ŠK.GOD 2023./2024.
Autor: Administrator , 3. 2. 2023.

1.Elektroničke prijave školskih obveznika od 6. do 16. veljače 2023. g.

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis na mrežnoj stranici Županije splitsko-dalmatinske (www.dalmacija.hr)  koji će biti aktivan u razdoblju od 6. do 16. veljače 2023. godine.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom na web stranici Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije.

Matična škola IVAN DUKNOVIĆA za učenike I.-VIII. raz. Marina, Svinca, Poljica i Pozorac; za učenike od V.-VIII. raz. Vinišće, Gustirna, Dograde, Vrsine, Najevi i Sevid

PŠ Vinišće      za učenike od I.-IV. raz. Vinišće

PŠ Gustirna    za učenike od I.- IV. Gustirna

PŠ Sevid         za učenike od I.-IV. raz. Sevid

PŠ Vrsine       za učenike od I.-IV. raz. Vrsine i Poljica

PŠ Blizna        za učenike od I.-VIII. raz. Blizna Gornja, Blizna Donja, Vinovac, Rastovac, Mitlo i Jajići

Dijete se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu / boravištu, odnosno upisnom području škole (matična škola) u kojoj se i obavlja provjera spremnosti djeteta za upis.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Školski obveznici su:

- djeca rođena od 1. travnja 2016. do 31. ožujka 2017. godine

- djeca kojima je za šk.god. 2022./2023. rješenjem odgođen upis u prvi razred osnovne škole.

Iznimno u prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca rođena od 1. travnja 2017. godine do 31. prosinca 2017. za koju roditelji odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole. Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj odnosno staratelj može prijaviti upis, a najkasnije do 31. ožujka 2023. godine podnijeti Upravnom odjelu zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika -  prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole, te je u obvezi dostaviti  mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta školi prilikom dogovora o testiranju djeteta.

Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred i privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole  roditelj odnosno staratelj podnosi  na  Obrascu 6. te zahtjev šalje na mail adresu:

pisarnica.trogir@dalmacija.hr

Za odgodu upisa za šk.god 2023./2024. ne podnosi se zahtjev već je to potrebno u online prijavi označiti, a dijete svakako prolazi proces testiranja te povjerenstvo donosi odluku o odgodi.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2023. godine.

Iznimno od navedenog roka djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u prvi razred osnovne škole u vremenu od 1.veljače do 15. travnja tekuće godine kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora.

2. Roditelj se treba javiti školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 6. do 10. ožujka 2023. g. u razdoblju 11.00-13.00 radi dogovora o terminu testiranja djeteta.

Roditelji trebaju donijeti preslike domovnice i rodnog lista te medicinsku dokumentaciju bitnu za upis u školu (nalaze logopeda, defektologa…) ukoliko ih učenik posjeduje

Molimo Vas da redovito pratite stranice škole kako bi bili pravovremeno informirani.