Obavijest o odgodi testiranja djece za upis u 1. razred

Poštovani roditelji,

temeljem naputka MZO-a, a i s ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane za upis djece u 1. razred osnovne škole.

Testiranje djece koja su prošle godine imala odgodu upisa u 1. razred, kao i redovnih školskih obveznika za školsku godinu 2020./2021., odvijat će se naknadno.

Osnovne škole i zdravstvene ustanove neće do 4. svibnja 2020. godine provoditi postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u 1. razred osnovne škole.

Roditelji će biti naknadno obaviješteni o novim rokovima nakon što škola dobije upute nadležnih tijela.

U skladu s navedenim rokovima usklađuje se i odobravanje pomoćnika u nastavi.

O novim informacijama i uputama bit ćete pravovremeno obaviješteni.

Hvala na razumijevanju i srdačan pozdrav!

Stručna služba OŠ „Ivan Duknović“

Obavijest o upisima u 1.razred

Mole se roditelji budućih učenika 1. razreda da od 2. do 9. ožujka, u vremenu od 09:00 do 15:00 sati, dođu u ured stručne službe s preslikom domovnice i rodnog lista djeteta.

Upis djece u prvi razred osnovne škole  za školsku godinu 2020./2021.

Prijava djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2020./2021. provodit će se u vremenu od 10. do 20. veljače 2020. elektronskim putem na obrascu prijave upisa. Ukoliko na linku u prvoj rečenici pod „obrascu prijave“ ne možete pristupiti, možete ga pronaći na web adresi www.dalmacija.hr.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole, bez obzira planirate li dijete upisati u neku drugu školu. Obratite pažnju na obvezu ispunjavanja Obrasca 6. koji je u prilogu na kraju teksta, ukoliko tražite prijevremeni upis za dijete ili privremeno oslobađanje od upisa djeteta u prvi razred. Obrazac 6 treba predati na adresu Splitsko-dalmatinske županije, Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport 21220 Trogir,  Trg Ivana Pavla II. 1

Na temelju pristiglih i obrađenih prijava, Upravni odjel će utvrditi popis djece školskih obveznika i dostaviti ga stručnim povjerenstvima u osnovnim školama do 1. ožujka 2020. god.

Nakon obavljene prijave djeteta u pripadajuću školu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti stručnoj službi škole u vremenu od 2. do 9. ožujka 2020. god.  Od 09:00 do 15:00 sati radi dogovora o terminu testiranja vlastitog djeteta.

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2013. do 31. ožujka 2014.,
  • djeca rođena od 1. travnja 2014. do 31. prosinca 2014. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca kojima je za šk.god. 2019./2020. rješenjem Ureda, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

Učenik se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu odnosno upisnom području škole (matična škola), gdje se obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru sa roditeljem.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Potrebna dokumentacija: OIB, kopija domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja), a u slučaju da roditelj iste nema, škola će ih pribaviti elektronskim putem.

• Za prijevremeni upis roditelj odnosno staratelj osim prijave online podnosi i zahtjev Uredu državne uprave na priloženom Obrascu 6. Mišljenje stručnog tima predškolske ustanove dostavlja osnovnoj školi prilikom dogovora o testiranju.

• Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca sa težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Uredu državne uprave na priloženom Obrascu 6. Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.

Obrazac 6

Ukoliko imate poteškoća s prijavom, dođite u stručnu službu škole utorkom ili petkom 09:00-15:00 sati.

Virtualne učionice

Office 365 škole