Održano 56. državno natjecanje iz matematike

56. državno natjecanje iz matematike održano je od 8. 4. do 10. 4. 2015. Sudionici su bili smješteni u hotelu Medena. Osnovna škola iz Segeta Donjeg i naša škola bile su domaćini natjecanja. U Marini su bili srednjoškolci - najbolji hrvatski matematičari iz raznih gimnazija.

Članovi povjerenstva stigli su veseli i puni energije. Odmah su se prihvatili posla provjerivši je li sve spremno za ovaj događaj.

Učitelji Osnovne škole Ivan Duknović pomagali su na razne načine: dežurstvom u učionicama, pripremanjem sendviča i sokova, a radili su i sve ostalo što je bilo potrebno.

Oko 130 natjecatelja stiglo je na vrijeme. Po unaprijed određenom rasporedu smjestili su se u učionice.

Odjednom je sve utihnulo i započelo je natjecanje.

Mir i tišina brzo su zavladali školom dok su mozgovi naših mladih matematičara neumorno razmišljali rješavajući zadatak po zadatak.

Neki su izašli prije isteka vremena. No, jesu li bili i točni? To će pokazati rezultati, ali nadamo se da jesu.

Ovaj je natjecatelj već riješio test i čeka ostale.

Nakon četiri sata razmišljanja i pisanja mobiteli su opet u rukama. Mlade matematičarke izašle su među prvima.

Dok neki još uvijek pišu, drugi uživaju na suncu.

Divno je vidjeti mlade pametne ljude kako raspravljaju o matematici - predmetu koji je mnogima veoma težak, a njima je izazov i užitak.

Prije odlaska su razgovarali o problematičnim zadatcima i preispitivali se jesu li sve dobro riješili.

Proglašenje pobjednika te svečana podjela priznanja i nagrada održana je sutradan u hotelu Medena.

U programu su sudjelovali učenici naše škole. Mala klapa iz PŠ Vrsine otpjevala je zavičajnu pjesmu Marina je moj rodni kraj i himnu škole U Marini najbolja je škola.

Učenici sedmog i osmog razreda zabavili su sve sudionike ovog natjecanja prigodnim matematičkim šalama.

objavio: Administrator   datum: 11. 4. 2015.