Terenska nastava- Trogir

20.veljače učenici PŠ Vrsine posjetili su kamenu ljepoticu – grad Trogir. Krenuli su u obilazak od Sjevernih gradskih vrata na čijem vrhu je kip zaštitnika grada bl. Ivana Trogirskoga.

Kroz Muzej grada Trogira provela ih je muzejska pedagoginja. Osim lapidarija, Galerije Cate Dujšin- Ribar, učenici su s posebnom pažnjom razgledali etnografski dio muzeja gdje su imali prilike vidjeti i slike iz njihovih Vrsina. U Duknovićevoj sobi su vidjeli njegova djela - kip Anđeo Grbonoša i reljef Bogorodice s djetetom.

Poslije odmora na rivi okupanoj sunčevim zrakama uputili su se u posjet Gradskoj knjižnici Trogir.

Knjižničarka ih je upoznala s radom knjižnice, a poslije čitanja pjesmica učenici su razgledali i dječji odjel.
Put su nastavili prema Južnim gradskim vratima, zastali pored samostana sv. Nikole i crkve sv. Barbare.

Fotografirali su se pored katedrale sv. Lovre ili kako je Trogirani zovu katedrale sv. Ivana gdje su imali priliku vidjeti i Radovanov portal.
Na kraju ugodno provedenog dana posjetili su i palaču Ćipiko gdje su imali prilike vidjeti drvenog pijetla koji je uspomena iz bitke kod Lepanta.

objavio: dijana rinčić   datum: 20. 2. 2015.