Ukupno: 204637
Svjetski dan učitelja
Autor: Administrator , 4. 10. 2019.

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.

Cilj Svjetskog dana učitelja jest podržati nastavnike kako bi se osiguralo da će i dalje ispunjavati potrebe budućih generacija te podići obrazovanje na razinu društvene važnosti koju i zaslužuju.

Svim našim učiteljima želimo sretan Svjetski dan učitelja!

Povodom Svjetskog dana učitelja donosimo vam neke od najljepših citata o učiteljima – ali i njihovim učenicima!

„Idućih pedeset godina neće biti važno koji auto vozite, u kakvoj kući živite, koliko novca imate u banci ili kakvu odjeću nosite. No svijet može biti barem malo bolji odigrate li važnu ulogu u životu djeteta.” (nepoznat autor)

„Ne predaje učitelj ono što želi, ne predaje učitelj ono što zna, učitelj predaje ono što jest.” (nepoznat autor)

„Nastava je mnogo lakša nego odgoj. Za nastavu se mora samo nešto znati. Za odgoj se mora nešto biti.” (Adalbert Stifter: Kasno ljeto)

„Identificirajući se s učiteljem ili distancirajući se od njega, razred se dijeli prema postizanju uspjeha.” (Parsons)