OBAVIJEST!

Poštovani roditelji i draga djeco,

Svjedoci ste globalne pandemije koja je zatekla cijeli svijet i promijenila svakodnevnicu iz korijena, a uz to je utjecala i na planirano putovanje u Italiju (pokrajinu Veneto) učenika naše škole. Spomenuto putovanje u Italiju, predviđeno za svibanj, odgođeno je za jesen (21. 9. 2020.-26. 9. 2020.) kako stoji u obavijesti na web stranici škole.

Zakonska odrednica o putovanjima učenika ne uključuje mogućnost putovanja bez agencije čije poslovanje Vlada usmjerava brinući o svojim građanima. Stoga su djelatnici škole konzultirali nadležno ministarstvo i agenciju.  Kako je ovo jedna od kriznih situacija koja zahvaća veliki broj putovanja, Vlada je izdala niz mjera i preporuka. Među njima  su one da se planirana (školska) putovanja ne otkazuju nego odgađaju te da se putovanja realiziraju kad se steknu sigurnosni uvjeti.

Ako netko želi neopozivo raskinuti ugovor i otkazati putovanje, uredba Vlade RH o Moratoriju na raskid ugovora o turističkom paket aranžmanu ostavlja nekoliko mogućnosti na izbor:

1.       Vaučer  u punom iznosu uplaćenog iznosa na ime putnika koji se može iskoristiti za drugo putovanje u roku od dvanaest (12) mjeseci nakon prestanka izvanrednih okolnosti.

2.       Povrat uplaćenih sredstava po isteku moratorija (u roku 14 dana po isteku 180 dana od prestanka posebnih okolnosti) – ako agencija raskida zbog objektivne opasnosti i nemogužnosti realizacije ugovorenog putovanja.

3.       Povrat uplaćenih sredstava u roku od 14 dana od neopozivog raskida ugovora uz zadržavanje određenih sredstava agenciji u vidu troška rezervacije (400 kn) – ako Vi raskidate ugovor.

U tim zakonskim okvirima postoji nekoliko opcija koje su posljedica nepredviđenih okolnosti uzrokovanih višom silom koja nas je onomogućila i u svakodnevnim radnjama. Globalna pandemija  je u silaznoj putanji i nazire se kraj izvanrednih okolnosti što nosi mogućnost za realizaciju svih odgođenih obveza i planova.

Iako se putovanje odgađa ono nije moguće prekvalificirati niti intervenirati u plan ikako osim u vidu izmjene termina, a isti se određuju imajući na umu prioritet – zaštitu i zdravlje djece.

objavio: Administrator   datum: 27. 4. 2020.

Virtualne učionice

Office 365 škole