Susret s pjesnikom
U našoj maloj područnoj školi  24. studenoga 2012.  ugostili smo pjesnika rodom iz Vinišća  gospodina Davora Kostovića  te njegovog prijatelja i  lektora prof. Stjepana Omera.

Susret s pjesnikom je zamišljen   kao  dio projektne nastave za učenike kombiniranog razrednog odjela 2. i 4. razreda na temu Zavičajnih vrednota govorenog jezika u suradnji prof. glazbene kulture Ivana Cinottija i učiteljice Zrinke Ivančić. Cilj naznačenog projekta jest očuvanje zavičajnog narječja, čakavice viniškog dijalekta isprepleten kroz nastavne sadržaje hrvatskog jezika, glazbene i likovne kulture. A tko može bolje upotpuniti navedeno nego pjesnik Davor Kostović  koji stvara prozaičnu i pomalo arhaičnu umjetnost na našoj viniškoj čakavici.

Kako  od najranijih dana pokazuje interes i ljubav prema umjetnosti u riječi tako tijekom njegova života  nastaju četiri knjige pjesama na viniškoj ikavskoj čakavici: Snovi duše, Vazmi jubav, Svitla lanterni, Jubavni vali u  kojima ostaje vjeran tradicijskim vrijednostima svog zavičaja. Trenutno priprema još dvije zbirke pjesama, a aktivno sudjeluje u kulturnim događajima na području  grada Trogira i Kaštela.

U veseloj atmosferi pjesnik je predstavio djeci pjesme koje su govorile o njima srodnoj tematici- njihovu kraju te posebitostima vezanim uz zavičaj. Odgovarajući na postavljena pitanja zainteresirao ih je pričama kako je prije bilo u školi, koji su se predmeti predavali, na koje načine i s čim su se djeca tada igrala. Atmosferu je upotpunio prof. Cinotti  prigodnom instrumentalnom pratnjom.
Pri kraju susreta učenici su otpjevali pjesmu Viniška vala koju je uglazbio prof. Cinotti, a odabrao je zajedno s učiteljicom iz knjige Snovi duše. Kao uspomenu na naše druženje goste smo darivali adventskim vijencima  izrađenim na satu likovne kulture. Uz veselje i osmijeh na licu rastali smo se i zaželjeli dragom  gostu da  i nadalje, jednakim žarom, piše našu lipu dalmatinsku rič.

Virtualne učionice

Office 365 škole