Radionica na daljinu- datale

Datale se tradicionalno pletu u priobalnom dijelu općine Marina. Prva radionica u PŠ Vrsine održana je 2008. Na ideju je došla učiteljica Dijana Rinčić jer je primijetila da taj lijepi tradicionalni običaj polako izumire. Kroz radionice „Izrada datale“ prošlo je preko TISUĆU "učenika".

U našoj školi održane su radionice za učiteljice razredne nastave i za voditelje učeničkih zadruga Splitsko- dalmatinske županije. Datale smo predstavili  u Zgrebu na manifestaciji Cvjetni pozdrav EU. Na državnoj smotri učeničkih zadruga u Puli održali smo pokaznu radionicu kroz koju je prošlo više od 100 mladih zadrugara i njihovih voditelja. Održali smo radionicu i u Etnografskom muzeju u Splitu, radionicu za voditelje učeničkih zadruga u OŠ Mejaši, u GKMM u Splitu. Posjetila nas je i muzejska pedagoginja iz Muzeja grada Trogira, učenici iz OŠ Primošten, učenici PŠ Gradac, gosti iz Njemačke, prijatelji, mještanke Vrsina. Gostovali smo u emisiji Dobro jutro Hrvatska, u emisiji Školski sat, u emisiji Jutarnja ćakula, naši radovi na temu datala su objavljeni u MAK-u, o nama su pisali mnogi portali. Od 2013. priključili su nam se i djeca i roditelji iz DV Cvrčak. Datale su postale zaštitni znak naše škole po kojem smo prepoznatljivi na nivou cijele Hrvatske.
Ove godine održana je radionica na daljinu.

objavio: dijana rinčić   datum: 4. 4. 2020.

Virtualne učionice

Office 365 škole