Ukupno: 204141
Ovaj mjesec: 1921
Dan sjećanja na žrtve Vukovara
Autor: Administrator , 20. 11. 2016.

U petak 18. studenoga i naša je škola obilježila Dan sjećanja na Vukovar.U sjećanje na sve poginule, ranjene i nestale upalili smo lampione i šutnjom im izrazili zahvalnost za svu njihovu žrtvu.

Vukovar

Rat je nešto najgore što se čovjeku može dogoditi. Zar nije ljepše vidjeti djecu da se igraju, nego kako se skrivaju u podrum? Zar nije ljepše čuti veseli lavež psa, nego bombe i granate?

U Vukovaru je stradalo puno ljudi, pogođena je bolnica, spomenici i domovi mnogih ljudi.

Pogođeno je srce naše domovine Hrvatske.

C. P. S.

6.a razred

Nikad ne širite rat i mržnju, nego ljubav i prijateljstvo jer je rat nešto najgore što se može dogoditi čovjeku!

Ja to nisam proživio i samo mogu suosjećati s onima koji su to prošli, ali vjerujem da je bilo grozno.

Vukovar predstavlja simbol rata zato što su Vukovarci sve to proživjeli. Bilo je puno ranjenih i umrlih.

J.R.

6.a razred

Vukovar su okupirali i gađali granatama, ali ne samo Vukovar nego i Škabrnju i druga mjesta. Ljude su mučili i ponašali se prema njima kao životinje. Ušli su u bolnicu i mučili pacijente. Kasnije su ih odveli na Ovčaru. Nekima su uništili sve - obitelj, kuće, život…

Vodotoranj je bio i ostao simbol Vukovara.

Izdvojio bih nekoliko izreka:

Rat je najgore što se čovjeku može dogoditi.

Rat uđe u kuću i dušu i uništi i kuću i dušu.

Rat nikoga ne čini velikim.

L. M.

Recimo „stop“ ratu

Ja ne razumijem zašto ljudi ratuju. Što ih u tome veseli? Meni se to gadi. Ti ljudi koje to veseli, nemaju osjećaja prema drugima.

P. O.

Vukovar

Pogođeno je srce naše domovine Hrvatske.

C. P. S.