Ukupno: 204386
Učenici PŠ Vrsine na terenskoj nastavi u Splitu
Autor: Dijana Rinčić, 12. 12. 2021.

U utorak, 7. prosinca posjetili smo Split. Prosinačko jutro, svega nekoliko stupnjeva u zraku, bura pa se čini mnogo hladnije. Po dolasku u Split uputili smo se preko Prokurativa u Gradsko kazalište lutaka Split, gledali smo predstavu Slonić Dištonić http://gkl-split.hr/predstava/slonic-distonic
Nakon kazališne predstave, krenuli smo Marmontovom ulicom, pa kroz uske gradske uličice do Voćnog trga gdje smo se fotografirali isperd spomenika Marka Marulića, oca hrvatske književnosti. Smrznutih ručica i crvenih nosića krenuli smo ulicom koju Splićani zovu Pusti me proć’ do Peristial i konkatedrale sv. Dujma, pa kroz Dioklecijanove podrume do rive. Na rivi smo proučili maketu stare jezgre Splita te rekonstrukciju palače. Marendali smo na svježem zraku uz Jadransko more, društvo su nam pravili galebovi. Potom smo se zaputili u Prirodslovni muzej.

Po dolasku u muzej dočekao nas je barba Božo i poveo nas u muzejsku učionicu gdje nam je održao predavanje o kukcima. https://www.prirodoslovni.hr/EduRadionice/index.html
Zatim smo razgledali žive kukce, držali ih u rukama, gledali kroz povećalo i mikroskop...i oni koji su imali određeni strah od kukaca, danas su se potpuno oslobodili tog straha. Pogledali smo crtić, razgovarali, naučili crtati kukce, vrijeme je brzo proletjelo...barba Božo nas je pozvao da krenemo za njim u podrum, gdje smo pogledali izložbu prepariranih kukaca, a podrum i nije baš podrum...nešto poput prave pravcate špilje, najzanimljivije je bilo kad je barba Božo ugasio svjetlo, a mi ostali u mraku, brojili do 30 i vidi čuda kao da je netko upalio svjetlo, oči su nam se privikle na mrak i nije bilo problema pronaći izlaz iz špilje...uuu, baš uzbudljivo. Hvala barba Božo, bilo je odlično!
Zatim smo se s tetom Sanjom zaputili na kat kako bismo pogledali Malakološku zbirku obitelji Bakotić, koja je nastala dugotrajnim sakupljanjem gđe. Nede i njezinog pok. supruga Ante Bakotića.
Bilo mi je super, baš lijepo i zanimljivo.
Držao sam u ruci pitomog stršljena !
Vidjela sam kostur živog dupina!
Bube su mi baš super!
FOTO