Ukupno: 204458
Čestitka zamjenika ravnatelja povodom Dana škole
Autor: Administrator , 29. 5. 2020.

Dragi učenici, uvaženi roditelji, poštovane kolegice i kolege!

Dan škole, kao i svake godine, želimo na neki način obilježiti. Ove godine će to biti virtualno kroz prigodne aktivnosti i odavanjem zahvalnosti svim kolegicama i kolegama koji su u tekućoj godini postigli različite uspjehe na školskim i županijskim razinama te u svim drugim oblicima rada koji su pridonijeli promociji naše škole.

Svi učenici koji su postigli uspjeh pokazatelj su da se uz istinski predani rad može doći do velikih rezultata.

Talentirani učenici su onaj dio tkiva škole kojim se najviše ponosimo, čije uspjehe s veseljem ističemo i po čemu nas drugi poštuju i vrednuju. Svaki uspjeh učenika daje smisao učiteljskom pozivu.

Želim svima, koji su sudjelovali u ovoj više nego neobičnoj školskoj godini sa svojim doprinosima u promociji naše škole, iskreno čestitati.

Danas, na poseban način i u posebnim okolnostima te nestabilnostima u kojima živimo, želim zahvaliti svim učiteljicama i učiteljima, nastavnicama i nastavnicima, stručnoj službi škole te administrativnom i pomoćnom osoblju kojima je ova škola praktično drugi dom.

Drage kolegice i kolege, u veoma čudnoj školskoj godini, napravili ste veliki posao s puno osjećaja i brige u teškim vremenima koja nam, kao ova naša, često postaju maćehinska. Bili ste pomoć i podrška svim učenicima i onda kada oni sami nisu bili na visini očekivanoga. Svojim ste radom i predanošću često pokazali da ne samo da volite svoj posao nego ga i znate.

Hvala vam od srca svima!

Želim podsjetiti da kroz obilježavanje Dana škole uvijek pokazujemo zajedništvo koje ujedinjuje, a ne dijeli, koje otvara putove i dimenzije razumijevanja i tolerancije te dobrobit boljeg sutra svih nas, a na poseban način vas, dragi naši učenici.

Podsjećam vas na potrebu zajedničke odgovornosti škole, roditelja i lokalne samouprave za ovu našu djecu. Samo zajedno i u dobroj vjeri nesebično imamo priliku da sva ova djeca budu ponos najprije svojih obitelji, a potom svoje škole i svog mjesta.

U društvu u kojem danas živimo, a koje je podložno brzim promjenama treba s posebnim naglaskom promicati ljudsku dimenziju. Konkurencija i uspjeh bez istinske dobrote, solidarnosti, brige za najslabije, dugoročno neće rezultirati cjelovitim razvojem društva, barem ne društva po mjeri čovjeka. Što dobro posijemo danas, dočekat će nas u budućnosti.

Uvjeren sam da smo kao ustanova na dobrom putu te da možemo i znamo posijati sjeme znanja.

Još jednom vam svima sretan Dan škole!

Vaš zamjenik ravnatelja

Joško Ćudina, dipl. teolog