Najnovije preporuke i upute HZJZ

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je 20. 5. 2020. Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi.

Ove upute namijenjene su za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi od 25. svibnja 2020. Cijelu obavijest možete pročitati pod "opširnije".

IZDVOJENO

Roditelji

• Ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa) ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženis COVID- 19.
  • Ne dovodite dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti  (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa) ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID- 19.
  • Nije potrebna izjava roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu vezano za ove upute. Omogućuje se naknadno uključivanje djeteta u školu.
  • Ako roditelji odluče da žele dovoditi učenika u školu, u pratnji učenika može biti također samo jedna odrasla osoba.
  • Roditelji ili druge osobe u pratnji djeteta ne smiju ulaziti u školsku zgradu.

Ulazak i izlazak iz škole

• Do daljnjega su zabranjeni svi posjeti školi.
  • U školu učenici dolaze i odlaze sami.
  • Ispred ulaza u ustanovu, kod ulaska i izlaska iz ustanove, te u ustanovi, svim se osobama savjetuje da drže međusobni razmak ( 1,5 m). Međusobni razmak ne trebaju držati osobe iz istog kućanstva.

Učenici

• Ne nose zaštitne maske
  • Roditelji/ skrbnici djece dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan pri dolasku u ustanovu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu već se javiti telefonom zamjeniku ravnatelja i izabranom pedijatru/ liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.
  • Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti  također ne dolaze u ustanovu. Ako djeca razviju simptome COVID-19 tijekom boravka u ustanovi, učitelji odmah obavještavaju roditelje, koji u najkraćem roku trebaju doži po dijete.
  • Djecu treba učiti i podsjećati da ne dodiruju usta, nos, oči i lice te da ne stavljaju ruke i predmete u usta.
  • Djecu treba poticati da kada kašlju i kišu prekriju usta i nos laktom ili papirnatom maramicom  koju poslije trebaju baciti u koš za otpad s poklopcem te oprati ruke. Pri kašlju i kihanju trebaju okrenuti lice od drugih osoba te izbjegavati dodirivanje lica, usta i očiju.

Sve ostale informacije koje budu važne pravovremeno ćemo objavljivati na službenim stranicama škole.

S poštovanjem,

Zamjenik ravnatelja

Joško Ćudina, dipl. teolog

objavio: Administrator   datum: 21. 5. 2020.

Virtualne učionice

Office 365 škole