OBAVIJEST RODITELJIMA/SKRBNICIMA UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA U VEZI MOGUĆNOSTI ORGANIZACIJE NASTAVE OD 11. SVIBNJA

Poštovani roditelji/skrbnici učenika od 1. do 4. razreda!

Kao što ste već mogli čuti u medijima, od 11. svibnja 2020. trebale bi se ponovno otvoriti sve škole za učenike od 1. do 4. razreda. Moramo naglasiti da se ovdje radi samo o IZNIMNIM SITUACIJAMA i da neće sva djeca moći doći u školu.

Epidemiološka situacija i preporuke još NE DOZVOLJAVAJU da nastava počinje normalno za sve učenike. I dalje su na snazi stroge mjere u sprječavanju širenja virusa, zaštite i što je moguće manjeg socijalnog kontakta, odnosno ostanka kod kuće. Nastava će se stoga organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu KOJA MORAJU ISPUNJAVATI SVE UVIJETE prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a to su:

1. Oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu.

2. Dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).

3. Niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).

4. Niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19.

5. Dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.

6. Roditelji/skrbnici i djeca upoznati su sa svim mjerama HZJZ-a.

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU u kojoj pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi. Ovdje se radi o zaštiti djece, učitelja, djelatnika škole, ali i roditelja i svih ostalih s kojima su djeca u kontaktu i koji bi mogli biti ugroženi ako bi došlo do zaraze.

Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice i učitelji, odnosno virtualno. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve.

Pažljivo pročitajte i proučite Upute i Preporuke koje se nalaze u privitku ili  na poveznicama:

Danas će razredne učiteljice od 1. do 4. razreda poslati svim roditeljima/skrbnicima obavijest o očitovanju i molimo Va da  do utorka (5. svibnja)- do 12 sati javite svojim razrednim učiteljicama hoće li Vaše dijete doći u školu kako bismo mogli obaviti sve pripreme za početak nastave. Izjava će biti uskoro dostupna na službenoj mrežnoj stranici škole. Potpisana izjava se ne može povući i vrijedi dva tjedna.

Za eventualne nejasnoće ili sve daljnje informacije oko organizacije nastave u školi i potpisivanja izjava možete nas kontaktirati na broj 021/798-120 ili na službenoj e-mail adresi ured@os-iduknovic-marina.skole.hr . Sukladno uputama  pratite i dalje mrežnu stranicu naše škole.

Dragi roditelji/skrbnici, još jednom vam zahvaljujem na razumijevanju i trudu koje ulažete u ovim zahtjevnim i izazovnim vremenima. Također, činjenica da ste prepoznali napore učitelja vaše djece koji s obzirom na okolnosti svojim entuzijazmom pokušavaju ovakvu nastavu učiniti što zanimljivijom i uspješnijom čini nas izuzetno ponosnim.

Vama i vašim obiteljima želim obilje Božjeg blagoslova, mira i zdravlja!

Zamjenik ravnatelja

Joško Ćudina dipl. teolog

Priloženi dokumenti:
Obavijest__za_11._svibnja.docx (4.88 KB)

objavio: Administrator   datum: 4. 5. 2020.

Virtualne učionice

Office 365 škole