Osnovna škola Ivan Duknović Marina

Udžbenici 2016./17.

Dragi roditelji i učenici!

U dolje navedenoj tablici nalazi se popis udžbenika za sljedeću školsku godinu 2016./17.

Niži razredi Viši razredi
    1.razred 5.razred
    2.razred 6.razred
    3.razred 7.razred
    4.razred 8.razred

Kurikulum 2018./2019.

K U R I K U L U M

GPP 2016./2017.

GODIŠNJI PLAN I PROGRAM

2018 / 2019

« Siječanj 2019 »

Učilica

e-knjižnica

Webmail

MZOŠ

Kako je VIII. a sudjelovao u Europskom tjednu mobilnosti?
Autor: Administrator , 29. 9. 2010.

U okviru Europskog tjedna mobilnosti u Trogiru se 21. 09. održavalo predavanje Stipe Božića. Naša razrednica Fani Perun je predložila, a razred pristao pa smo otišli na to predavanje. Kada smo došli bilo je vrlo malo ljudi. To nas je iznenadilo jer se ovakva prilika rijetko pruža.

Stipe Božić nam se prvo predstavio te nas upoznao sa značenjima i opasnostima alpinizma. Slušajući ga zaključili smo da je to jako težak i opasan posao. Posebno je izdvoji ekspedicije na sedam vrhova svijeta. Rekao je kako puno ljudi pogine na tim ekspedicijama. To su uglavnom njegovi prijatelji ili poznanici.  On se u tim trenucima često pita hoće li se to i njemu jednog dana dogoditi i pita se zašto to radi.

Pričao nam je i o manje opasnim, ali isto tako zahtjevnim ekspedicijama u pustinje. Za alpiniste se kaže da većina njih neće umrijeti u vlastitom krevetu nego u planinama. Vidi se da je taj čovjek svoju ljubav prema planinama uistinu unio u svoj posao. On također radi za HTV. Tako možemo na televiziji naići na dokumentarne filmove koji prate njegove ekspedicije. Uz svoje priče pokazao nam je slike i snimke te smo mu na kraju i sami mogli postavljati pitanja.

Svatko je mogao naći nešto zanimljivo i poučno u tom predavanju. Možemo zaključiti da je čovjek stvoren da se kreće i što se više kreće, to je zdraviji. Na kraju smo se slikali s njim i zamolili ga za autograme.

Nakon predavanja nastavili smo u ritmu kretanja. Naime, ispred zgrade

u kojoj se održavalo predavanje bila je glazba uživo pa smo zaplesali.

Ali naravno, sve lijepo kratko traje, pa smo se nakon plesa laganim korakom prošetali do autobusa puni dojmova.

Lina Božan

VIII. a razred