Poštovani,

radi učestalih upita ovim putem šaljem Vam šaljem detaljnije informacije o Projektu Besplatnih udžbenika za učenike osnovnih škola od 1.- 8. razreda.

Nakon temeljne analize broja učenika i knjiga koje se koriste u pojedinoj školi te izračuna stvarnih potreba procijenjeno je kako je Županija u mogućnosti financirati udžbenike za učenike od  1. - 8. razreda za sve škole kojima je Osnivač.

Osnovna zamisao je da se udžbenici vrate nakon isteka školske godine u škole kako bi ih mogla koristiti iduća generacija učenika.

Županija je preuzela cjelokupan Projekt, raspisala Javni natječaj te smo trenutno u fazi odabira najpovoljnije ponude, nakon čega će škole biti službeno i detaljno upoznate sa svim detaljima Projekta te pozvane provjeriti i dopuniti već poslane podatke o broju učenika.

Županije nabavlja sve udžbenike (bez radnih bilježnica i likovnih mapa) za sve redovne predmete te izborni predmet vjeronauk.

Knjige će biti dostavljene u škole nakon okončanja postupka Javne nabave te nadopune podataka u komunikaciji s školama.

Za sva pitanja o mogućnostima i planu financiranja i nabave radnih bilježnica od strane lokalne samouprave (gradovi i općine) molimo kontaktirajte nadležnu lokalnu

samoupravu na kojoj se nalazi vaša školska ustanova.

Za sva pitanja stojimo Vam na raspolaganju.

S poštovanjem,

Roko Čelan, dipl. iur.
Vježbenik „Viši stručni suradnik“

Upravni odjel za prosvjetu, kulturu,

tehničku kulturu i sport

objavio: Administrator   datum: 13. 7. 2018.