Terenska nastava u Split

21. rujna učenici PŠ Vrsine u pratnji svojih učiteljica posjetili su središte Splitsko-dalmatinske županije grad Split. Kako se 10. rujna obilježava Hrvatski olimpijski dan, bila je ovo prigoda da učenici posjete Kuću slave splitskog športa i stadion Poljud. U mjesecu rujnu obilježava se Dan hrvatske ratne mornarice pa su učenici posjetili i ratnu luku Lora.

U Kući slave splitskog športa učenike je dočekao gospodin Mladen Cukrov, tajnik Udruge za osnivanje Muzeja sporta Splita. Gospodin Cukrov je učenicima ispričao priču kako je Kuća športa zamišljena, osnovana i kako se razvija.Šetnjom kroz "Kuću" učenici su se upoznali s velikanima splitskog sporta koji su svoj grad i cijelu Hrvatsku proslavili diljem svijeta.

Učenici s učiteljima i djecom iz DV Cvrčak ispred Kuće slave splitskog športa

Nakon Kuće slave splitskog športa učenici su krenuli prema ratnoj luci Lora. Domaćin u ratnoj luci Lora bio im je bojnik Vladimir Škarica, tata prvašice Eme.Učenici su razgledali brodove Flotile HRM, raketnu topovnjaču Vukovar i spasilački brod Faust Vrančić. Oduševljenju nije bilo kraja, pozorno su slušali domaćine, te ih obasuli nizom pitanja.

Na raketnoj topovnjači Vukovar

U društvu s posadom raketne topovnjače Vukovar

Nakon posjeta Lori, već pomalo umorni krenuli su prema stadionu Poljud. Veselju nije bilo kraja, odmah su organizirali utrku atletskom stazom oko stadiona.Nakon fotografiranja u društvu Hajdukove pedagoginje Keti Kleve razgedali su trofeje koje je osvojio NK Hajduk.

objavio: dijana rinčić   datum: 23. 9. 2015.